ANGLIA w pigułce

Terminy:
Od 27.09.2023 do 01.10.2023
Od 25.10.2023 do 29.10.2023
Od 15.11.2023 do 19.11.2023

Zapraszamy na wycieczkę samolotową do Anglii. W programie zwiedzanie średniowiecznego zamku Warwick, Muzeum transportu w Coventry, miasto Szekspira – Stratford upon Avon, słynny Oxford. Nie może również zabraknąć zwiedzania Londynu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wycieczki poniżej. Polecamy!

Transport samolot
Ilość nocy 4 noclegi
Hotel 2/3* (pokoje 2 i 3 os. z łazienkami)
Wyżywienie 4 śniadania
Opieka pilota Tak
Ubezpieczenie KL i NW
Organizator MMK Travel

2990 zł

Rezerwacja wstępna

Program
Świadczenia
Informacje

1 dzień (środa)
Wylot z Pyrzowic we wczesnych godzinach rannych. Przylot do Anglii. Przejazd do zamku w Warwick. Zwiedzanie
wnętrz średniowiecznego zamku królewskiego i uczestnictwo w odbywających się pokazach. Przejazd do hotelu,
zakwaterowanie i krótki odpoczynek. Wieczorny spacer po Coventry – plac Lady Godiva, Nowa Katedra i ruiny dawnej katedry – pomnik i symbol niemieckich nalotów na Anglię w czasie II wojny światowej. Dla chętnych degustacja lokalnych piw w typowym angielskim zabytkowym PUBie. Powrót do hotelu, nocleg.

2 dzień (czwartek)
Śniadanie. Wyjazd do Stratford-upon-Avon – miasta Szekspira. Zawiedzenie miasteczka i 5 budynków związanych z życiem i twórczością pisarza. Krótkie zwiedzanie miasteczka Kenilworth z ruinami średniowiecznego zamku. Powrót do Coventry i zwiedzanie muzeum transportu – największego na świecie zbioru brytyjskich samochodów. Czas wolny. Nocleg.

3 dzień (piątek)
Śniadanie. Przejazd do Oxfordu miasta najstarszego anglojęzycznego uniwersytetu na świecie. Spacer zabytkowymi uliczkami. Przyjazd do Londynu i zwiedzanie British Museum – jednego z największych na świecie muzeów historii starożytnej. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie. Przejazd pod koło London Eye – dla chętnych możliwość podziwiania panoramy Londynu z kapsuły koła. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień (sobota)
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Londynu – Pałac Backingham, St. James Park, Wesminster Abbey, Parlament
i Big Ben, Plac defilad i straż konna, the Mall, Trafalgar Square i kolumna Nelsona. Czas wolny w National Gallery – galeria posiadająca kolekcję 2300 dzieł malarstwa, głównie zachodnioeuropejskiego, sporą kolekcję brytyjskich impresjonistów i kilkanaście dzieł Vincenta van Gogha. Dalszy ciąg zwiedzania – Tower of London, przejście przez Tamizę po słynnym moście Tower Bridge, Ratusz Londyński, Millenium Bridge, Katedra św. Pawła. Przejazd na Piccadilly Circus, dla chętnych czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień (niedziela)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na dalsze zwiedzanie Londynu – luksusowy dom towarowy Harrods, Hyde Park, Royal Albert Hall, Czas wolny na indywidualne zwiedzanie muzeów – Victoria & Albert Museum, Museum of Natural History, Science Museum. Popołudniu wyjazd w kierunku lotniska. Powrót do Polski przed północą.

Cena obejmuje:
– Przelot samolotem
– 2 noclegi w hotelu w Coventry
– 2 noclegi w hotelu w Londynie
– 4 śniadania w restauracji hotelowej (bufet)
– opiekę pilota – przewodnika
– bagaż podręczny max 10 kg. o wymiarach 55x40x23 cm
– ubezpieczenie KL i NW

Cena nie obejmuje:
– obowiązkowej opłaty przewodnika
i komunikacji miejskiej (ok. 90£)
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów  (ok. 60£)
– większego bagażu głównego do 20 kg. (ok 210 zł.)

Informacje praktyczne:
– W bagażu podręcznym nie mogą znajdować się przedmioty objęte zakazem bezpieczeństwa w tym: nożyczki, pilniczki, dezodoranty, kremy, płyny w pojemnikach powyżej 100ml.
Szczegóły: www.katowice-airport.com/pl/pasazer/przedmioty-zabronione
– Prosimy o zabranie ze sobą europejskiej karty NFZ.
– Londyn jak każda miejscowość turystyczna pełna jest kieszonkowców. Prosimy o czujność w trakcie zwiedzania i przechowywanie dokumentów i pieniędzy w bezpiecznym miejscu