BERLIN, Poczdam, Drezno

Terminy:
Od 01.05.2023 do 03.05.2023
Od 25.08.2023 do 27.08.2023
Od 24.11.2023 do 26.11.2023

Zapraszamy na wycieczkę autokarową do BERLINA, Poczdamu i Drezna

Transport autokar
Ilość nocy 2 noclegi
Hotel **/*** w Berlinie
Wyżywienie śniadania
Opieka pilota Tak
Ubezpieczenie KL i NW
Organizator MMK Travel

1690zł

Rezerwacja wstępna

Program
Świadczenia
Informacje

1 dzień (piątek) 7:00  wyjazd z Gliwic –  Centrum Przesiadkowe stanowiska dla autokarów. Przejazd w kierunku Niemiec. Przyjazd do Berlina. Zakwaterowanie w hotelu, krótki odpoczynek i wyjazd autokarem na zwiedzanie centrum Berlina – kolumna Zwycięstwa, Reichstag – siedziba Parlamentu, Brama Brandenburska, pomnik holocaustu, Potsdamer Platz – nowoczesne centrum handlowe, czas wolny. Przejazd na wyspę muzeów wpisaną na listę UNESCO – dla chętnych indywidualne zwiedzanie Pergamonu ze zbiorami sztuki starożytnej, plac pałacowy. Powrót do hotelu, nocleg.

2 dzień (sobota) Śniadanie. Przejazd do Potsdamu. Spacer po Cecilienhof – miejsce podpisania układu poczdamskiego. Przejazd do Sans Souci i spacer po kompleksie parkowo – pałacowym bez zwiedzania wnętrz pałacowych. Przejazd na starówkę Potsdamu z dzielnicą holenderską, czas wolny, możliwość spożycia posiłku (we własnym zakresie). Wyjazd z Potsdamu, przejazd przez Berlin, krótki postój przy zachowanych fragmentach muru berlińskiego, ulice ambasad. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień (niedziela) Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Drezna.  Spacer po starówce,  tarasami Bruhla, katedra św. Teresy, Zwinger. W godzinach popołudniowych wyjazd z Drezna i przejazd w kierunku Polski. Przyjazd do Gliwic ok. północy.

                                                      

.

Cena obejmuje:
– przejazd komfortowym autokarem
– 2 noclegi w hotelu *** w Berlinie (pok.2-os. z łazienkami)
– 2 śniadania
– opiekę pilota
– ubezpieczenie KL i NNW

-T.F.G.

-T.F.P.

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i opłaty przewodnika lokalnego po Berlinie, Poczdamie i Dreżnie  (ok.140 EUR)

 

– dopłaty do pokoju 1-os. 290 zł/ 2 noclegi

Informacje:

Granica – do przekroczenia granicy potrzebny jest dowód osobisty lub paszport. Dokument powinien być w dobrym stanie technicznym i pozwalającym na stwierdzenie tożsamości.

 

Ambasada RP w Berlinie – wydział konsularny: Richard-Strauss-str. 11.
14193 Berlin-Grunewald  tel. (+49 30) 223 130       fax: (00-49 30) 22 313 212

 

Zdrowie –  osoby zażywające leki proszone są o zabranie ich ze sobą na cały pobyt.

Podróż –     na podróż wskazane jest zaopatrzenie się w prowiant. Orientacyjny czas przejazdu autokarem do Berlina wynosi ok. 6 godz., przy czym przewidywane są 15-30 min. postoje na  stacjach benzynowych wyposażonych w WC i bar max. co  ok.4 godz.

 

Pieniądze –  w Niemczech obowiązującą walutą jest Euro (1 EUR =100 centów). Istnieje możliwość korzystania z bankomatów i uiszczania należności za pomocą powszechnie