RZYM samolotem

Terminy:
Od 16.03.2023 do 19.03.2023
Od 21.09.2023 do 24.09.2023
Od 11.11.2023 do 14.11.2023

Samolotowa wycieczka do Rzymu to krótki  czas podróży a jednocześnie bogaty program zwiedzania z polskim przewodnikiem. Zapraszamy na odkrycie Rzymu, Watykanu i Monte Cassino.

Transport samolot
Ilość nocy 3 noclegi
Hotel Hotel*** w centrum Rzymu, pokoje 2 os./3 os. z łazienką
Wyżywienie śniadania
Ubezpieczenie KL i N.W.
Organizator MMK Travel

2590 zł

Rezerwacja wstępna

Program
Świadczenia
Informacje

1 dzień ( niedziela)
Zbiórka na lotnisku w hali wylotów. Przylot do Rzymu i transfer do hotelu, zakwaterowanie, krótki odpoczynek. Wyjście na zwiedzanie Rzymu – Bazylika St. Maria Maggiore, Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki. Powrót do hotelu, nocleg.

2 dzień (poniedziałek)
Śniadanie w restauracji hotelowej. Wyjazd na Monte Cassino, zaduma na Polskim Cmentarzu Wojennym. Powrót do Rzymu i dalsze zwiedzanie z przewodnikiem –  Plac del Popolo i Kościół St. Maria del Popolo z obrazami Caravaggia, Schody  Hiszpańskie, Fontanna di Trevi – czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień ( wtorek)
Śniadanie  w restauracji hotelowej. Przejazd do Watykanu. Zwiedzanie Watykanu z przewodnikiem – Muzea Watykańskie – sala Sobieskiego i kaplica Sykstyńska. Bazylika św. Piotra – Pieta, grób św. Jana Pawła II. Przejście na plac św. Piotra. Dalsze zwiedzanie Rzymu – zamek św. Anioła (z zewnątrz) i Most Aniołów. Plac Navona i Fontanna Czterech Rzek, kościół św. Agnieszki – czas wolny. Dalsze zwiedzanie: Panteon i kościół St. Ignazio. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień (środa)
Śniadanie w restauracji hotelowej. Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Watykanu – możliwość wzięcia udziału w audiencji generalnej z udziałem Ojca Świętego (pod warunkiem obecności Papieża w Watykanie) lub czas wolny. Powrót do hotelu i wyjazd w kierunku lotniska. Przylot do Polski.

Cena zawiera:
– przelot samolotem
– 3 noclegi w centrum Rzymu w hotelu**/*** pokoje 2 os./3 os. z łazienką
– 3 śniadania
– 1 bagaż podręczny (55x40x23 cm)
– ubezpieczenie KL i N.W.

Cena nie zawiera:
– obowiązkowej opłaty za podatek miejski, transfery, komunikację miejską i przewodnika lokalnego ok.180 EUR

– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
– obiadokolacji
– bagażu rejestrowanego
– dopłaty do pokoju 1-os. 490 zł.

Informacje praktyczne:

– W bagażu podręcznym nie mogą znajdować się przedmioty objęte zakazem bezpieczeństwa w tym: nożyczki, pilniczki, dezodoranty, kremy, płyny w pojemnikach powyżej 100ml.
Szczegóły: www.katowice-airport.com/pl/pasazer/przedmioty-zabronione
– Prosimy o zabranie ze sobą europejskiej karty NFZ.
– W Rzymie z każdego kranu woda jest zdatna do picia – warto zabrać ze sobą małą poręczną butelkę tak by napełniać ją wodą w miarę potrzeby.
– Rzym jak każda miejscowość turystyczna pełna jest kieszonkowców. Prosimy o czujność w trakcie zwiedzania i przechowywanie dokumentów i pieniędzy w bezpiecznym miejscu. W pokojach hotelowych znajduje się bezpłatny sejf.

Granica – do przekroczenia granicy potrzebny jest dowód osobisty lub paszport. Dokument powinien być w dobrym stanie technicznym i pozwalającym na stwierdzenie tożsamości.

Ambasada RP w Rzymie – Via di S. Valentino, 12, 00197 Roma, Włochy.
Tel. +39 06 3620 4300

Zdrowie – osoby zażywające leki proszone są o zabranie ich ze sobą na cały pobyt.

Podróż – orientacyjny czas przelotu wynosi ok. 2 godz.

Pieniądze – w Włoszech obowiązującą walutą EURO 1 EUR = 100 centów. Istnieje możliwość korzystania z bankomatów i uiszczania należności za pomocą powszechnie akceptowanych kart.