Trójmiasto

Terminy:
Od 13.10.2022 do 16.10.2022
Od 20.04.2023 do 23.04.2023

Zapraszamy na 4 dniowa wycieczkę do Trójmiasta, bogaty program zwiedzania, Gdańsk, Oliwa, Sopot, Gdynia,

po drodze Toruń i Malbork

 

Transport autokar
Ilość nocy 3 noclegi
Hotel **/*** w centrum Gdanska
Wyżywienie 3 śniadania i 3 obiadokolacje
Opieka pilota Tak
Ubezpieczenie NW
Organizator MMK Travel

1289zł

Rezerwacja wstępna

Program
Świadczenia
Informacje

 

1 dzień (czwartek) 

07:00 wyjazd z Gliwic –  pl. Piastów,  przejazd w kierunku Gdańska. Przyjazd do   Torunia, miasta Kopernika i słynnych  toruńskich pierników, zwiedzanie zabytkowej Starówki  wpisanej na listę UNESCO, czas wolny.  Przejazd do  Gdańska, zakwaterowanie w  hotelu, obiadokolacja, dla chętnych wieczorny spacer po Starówce, powrót do hotelu, nocleg.

2 dzień (piątek)

Śniadanie bufet w restauracji hotelowej. Wyjazd z przewodnikiem na zwiedzanie  Gdańska,   Westerplatte przejście pod pomnik. Przejazd na Starówkę  i dalsze zwiedzanie z przewodnikiem, Pomnik Jana III Sobieskiego  (ze Lwowa), Złota brama,  Długi Targ,  wraz z  traktem kupieckimi, Bazylika Mariacka, Ratusz Staromiejski,  Fontanną Neptuna,  Dwór Artusa,  przejście na  Zielony Most z widokiem na Motławę, na port, spichlerze i żuraw,  Kościół św. Brygidy z bursztynowym ołtarzem, obiadokolacja, dla chętnych Muzeum II Wojny Światowej.  Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień (sobota)

Śniadanie bufet w restauracji hotelowej. Wyjazd pod Pomnik Poległych Stoczniowców, zwiedzanie Centrum Solidarności, przejazd do Gdańska Oliwy, zwiedzanie Katedry ze słynnymi barokowymi organami. Przejazd do Sopotu, spacer  plażą lub promenadą do mola i głównego deptaku  z ,,Krzywym Domkiem”, obiadokolacja. Przejazd do Gdyni do Dworca Morskiego i Muzeum Emigracji, przejazd na wybrzeże z zakotwiczonymi  ORP ,,Błyskawica”, żaglowiec ,, Dar Pomorza” i  wycieczkowe statki pirackie.  Powrót do hotelu, nocleg. 

4 dzień (niedziela)

Śniadanie bufet w restauracji hotelowej.  Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do  Malborka, zwiedzanie z przewodnikiem jednego z największych zabytków średniowiecznej architektury obronnej, twierdzy- zamku Krzyżackiego. W godzinach popołudniowych wyjazd z Malborka   Przyjazd  do Gliwic  około 23:00

Cena obejmuje:
– przejazd komfortowym autokarem
– 3 noclegi w hotelu **/*** w Gdańsku (pok.2-os. z łazienkami)
– 3 śniadania 3 obiadokolacje
– opiekę pilota
– ubezpieczenie NW

T.F.G

T.F.G

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych

–   napoi do obiadokolacji

– dopłaty do pokoju 1-osobowego 450 zł/ 3 noclegi

Informacje:

Zdrowie –  osoby zażywające leki, proszone są o zabranie ich ze sobą na cały pobyt.

Podróż –     na podróż wskazane jest zaopatrzenie się w prowiant. Orientacyjny czas przejazdu autokarem do Gdańska wynosi ok. 7 godz. przy czym przewidywane są 15-30 min. postoje na  stacjach benzynowych wyposażonych w WC i bar max. co  ok.4 godz.