Truskawiec – Mirotel 5*

Terminy:
Od 05.04.2021 do 15.04.2021
Od 17.09.2021 do 27.09.2021
Od 15.10.2021 do 25.10.2021

Truskawiec to  przedwojenne polskie uzdrowisko, miejsce wypoczynku znanych i wybitnych postaci okresu między wojennego Polski.

Dzisiejszy Truskawiec  to sanatoria i pensjonaty, a także ekskluzywne i nowoczesne hotele. Uzdrowisko z bogatym zapleczem diagnostycznym, pijalnią wód leczniczych, dużym parkiem zdrojowym z pomnikiem Adama Mickiewicza, deptakiem,  sceną koncertową,  pasażem handlowym, targiem ludowym i delfinarium.

Zapraszamy do zapoznania się z ekskluzywną ofertą wczasów sanatoryjnych w Truskawcu w luksusowym hotelu Mirotel Resort & Spa.

 

 

Transport autokar lub mikrobus
Ilość noclegów 10
Wyżywienie 3 x dziennie bufet
Opieka pilota tak
Ubezpieczenie KL i NNW
Zabiegi 2 zabiegi dziennie
Organizator MMK Travel

3880zł

Rezerwacja wstępna

Program
Świadczenia
Informacje

1 dzień
07:00 wyjazd z Gliwic – pl. Piastów. Przekroczenie granicy i przyjazd do Truskawca. Zakwaterowanie wybranym sanatorium,  obiad bufet. Badanie i konsultacja lekarska. Kolacja bufet, wieczorny spacer po uzdrowisku,  nocleg.

2 dzień – 10 dzień
Śniadanie bufet, zabiegi zalecone przez lekarza i kuracje pitne, obiad bufet, zabiegi i kuracje pitne, odpoczynek, kolacja bufet, czas wolny, nocleg.

11 dzień
Śniadanie bufet, wykwaterowanie z  hotelu i wyjazd z Truskawca,przekroczenie granicy, przyjazd do Gliwic ok. północy.

Hotel MIROTEL 

Mirotel Resort & SPA to nowoczesny pięciogwiazdkowy hotel i kompleks rekreacyjny położony w samym sercu Truskawca. To miejsce wykwalifikowanej obsługi, niekończącej się przyjemności i absolutnego komfortu, w którym uwzględniane są potrzeby i zainteresowania każdego gościa. Komfortowe pokoje, restauracje, bary, pokoje zabaw dla dzieci, serwis konferencyjny, bankiety, buvette z 5 wodami mineralnymi w hotelu.

Hotel oferuje 184 eleganckich i komfortowo urządzonych pokoi. Każdy pokój klimatyzowany i z dostępem do Wi-Fi posiada elegancką łazienkę z suszarką i szlafrokiem, zestaw do parzenia kawy lub herbaty, mini barek, płaski telewizor i sejf.

Jedną z głównych zalet hotelu Mirotel & Spa Resort jest Med-Palace Medical Center.

Hotel Mirotel Resort & Spa jest połączony z Med-Palace.

Centrum SPA Med-Palace  diagnostyczno-rehabilitacyjne  to jedno z najnowocześniejszych centrów medycznych na Ukrainie z najlepszym sprzętem medycznym wiodących światowych producentów. Med-Palace zatrudnia wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy łączą ośrodki wypoczynkowe i najnowsze osiągnięcia w globalnej balneologii, aby leczyć naszych gości. Centrum Medyczne składa się z centrum diagnostycznego, pijalni wód i centrum SPA.  Hotel Mirotel Resort & Spa jest połączony z Med-Palace.

Centrum SPA diagnostyczno-rehabilitacyjne Med-Palace oferuje porady medyczne wysoko wykwalifikowanych  lekarzy specjalistów.

Cena obejmuje:
– przejazd autokarem lub mikrobusem
– 10 nocy w hotelu 5* Mirotel
– 10 śniadań, obiadów i kolacji (bufet)
– konsultacje lekarskie
– 2 zabiegi dziennie wg wskazań lekarza   (masaże dodatkowo płatne)

– opieka wykwalifikowanego personelu medycznego i zabiegowego

– opiekę pilota w czasie podróży

– ubezpieczenie podstawowe (nie obejmujące chorób przewlekłych)

-centrum SPA. z dużym basenem, saunami,

i siłownią

Cena nie obejmuje:
 dopłaty do pokoju pok.1-os. 1990 zł/pobyt, apartament tylko na zamówienie
 dodatkowych zabiegów
 opłaty klimatycznej i ekologicznej
 wycieczek fakultatywnych dla chętnych organizowanych na miejscu

INFORMACJE O UZDROWISKU:
Truskawiec to przedwojenne polskie uzdrowisko położone ok. 100 km na południe od Lwowa. Uzdrowisko leży w malowniczej dolinie na wysokości 350 metrów nad poziomem morza pośród pokrytych lasami zboczy przedgórza Karpat Wschodnich. Jego ważnym atutem jest bardzo łagodny klimat i kryształowo czyste powietrze. Na terenie uzdrowiska skoncentrowane są duże zapasy podziemnych wód mineralnych oraz złoża „wosku górskiego” – ozokerytu.
Największą sławę Truskawiec zawdzięcza wodzie leczniczej „Naftusia”.
Lecznicze właściwości „Naftusi” uwarunkowane są substancjami organicznymi pochodzenia naftowego, które dość szybko znikną w kontakcie z powietrzem, dlatego „Naftusię” należy pić tylko w zdroju. Obecnie jest to jedyna woda o takich właściwościach leczniczych.
Do walorów uzdrowiska należy zaliczyć rozległy park zdrojowy z pomnikiem Mickiewicza, licznymi alejkami spacerowymi, zielony i ukwiecony deptak z pawilonem muzyczny,
w którym popołudniami przygrywa orkiestra. W uzdrowisku znajduje się również ciekawe muzeum historii Truskawca i kościół rzymskokatolicki.
Ponadto dla wygody kuracjuszy funkcjonują – nowoczesne centrum handlowe, sklepy, apteki, restauracje, kawiarnie oraz kantory wymiany walut. Atrakcją są przejażdżki dorożkami.

W Truskawcu leczy się dolegliwości układu pokarmowego (m.in. wątroby, dróg żółciowych ze skłonnością do tworzenia kamieni żółciowych, choroby wrzodowe itp.), przewodu moczowego (kamica nerkowa), skóry, choroby reumatyczno – stawowe, niesprawność fizyczna, kobiece (ginekologia w pełnym zakresie), choroby narządów płciowych męskich, proktologia (choroby układu wydalniczego), cukrzyce, choroby tarczycy, układu oddechowego, serca i krążenia, przemiany materii (otyłość), dziąseł (w tym paradontoza), wyczerpanie psychiczne i nerwowe.

Skuteczność leczenia i rekreacji w Truskawcu zapewniają następujące czynniki:
– Kompetencja i fachowość tysiąca wyspecjalizowanych lekarzy i dwóch tysięcy pracowników medycznych w połączeniu z nowoczesnymi metodami kuracji;
– Znakomite, naturalne wody lecznicze wydobywane z 14 źródeł głębinowych: „Naftusia”, „Zofia”, „Bronisława”, „Maria”, „Józia”, „Ferdynand”, „Edward”, „Katarzyna”. Te wody stosuje się do płukania gardła, picia i kąpieli.

„Naftusia” jest niezrównana w leczeniu dolegliwości nerek, dróg moczowych, pomaga cierpiącym na przerost prostaty, reumatyzm, i cukrzycę. Po kilku dniach picia „Naftusi” następuje zwiększenie wydzielania moczu, zmniejszenie objawów zapalenia nerek i układu moczowego oraz prawie bezbolesne odchodzenie kamieni z „grubego piasku”.

„Zofia” stymuluje opróżnienie jelit, odchudza, poprawia pracę wątroby
i  odmładza.

„Bronisława” stosowana przy zmianach przewodu pokarmowego, wątroby, nerek, jelit. Używa się jej do płukania gardła i jamy ustnej.

Józia” skutecznie uelastycznia i odmładza skórę;
– Oryginalny ozokeryt (skalny wosk ponaftowy), stosowany w formie okładów, tamponów, maści itp. Ma olbrzymie zastosowanie w lecznictwie przy powikłaniach po przeziębieniowych, przy nieżycie tchawicy i oskrzeli. Likwiduje długotrwały kaszel. Stosuje się go również przy niedokrwieniu kończyn dolnych (normalizacja krwiobiegu), przy niepłodności i chorobach ginekologicznych oraz przy nieżycie odbytnicy i gruczołu krokowego;
– Różnego rodzaju masaże, naświetlania i inne zabiegi, kąpiele mineralne, ziołowe, wszelkie znane metody fizykoterapii oraz pełna diagnostyka laboratoryjna;
– Specjalistyczna inhalacja nosa i gardła;
– Dieta, ćwiczenia ruchowe, gimnastyka lecznicza.

Ważne informacje:
Paszport – Do przekroczenia granicy potrzebny jest paszport ważny min. 6 m-cy
Wiza – dla obywateli polskich wiza nie jest wymagana.
Zdrowie – na Ukrainie nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, szczepienia ochronne nie są wymagane.
Podróż – na podróż wskazane jest zaopatrzenie się w prowiant. Istnieje możliwość spożycia ciepłego posiłku podczas postoju jeszcze przed przekroczeniem granicy. Planowany czas przejazdu autokarem do Truskawca wynosi ok. 8 godz., przy czym przewidywane są 15-30 min. postoje na parkingach lub stacjach benzynowych wyposażonych w WC, max. co 4 godz.

Konsulat RP we Lwowie: ul. Iwana Franki 110, 79000 Lwów tel. (0-0380322) 76-05-47
Pieniądze – na Ukrainie obowiązującą walutą jest Hrywna (UAH). Wymiany walut można dokonać w kantorach i bankach.