Wilno

Terminy:
Od 23.05.2020 do 26.05.2020
Od 02.07.2020 do 05.07.2020
Od 20.08.2020 do 23.08.2020

Zapraszamy Państwa na wycieczkę autokarową do Wilna połączoną ze zwiedzaniem Warszawy i Trok. Podróż z noclegiem tranzytowym z Warszawie, zwiedzanie Wilna z polskim przewodnikiem i urokliwe Troki.

Transport autokar
Ilość nocy 3 noclegi (1 Warszawa 2 Wilno)
Hotel 3* w centrum Wilna /Warszawa
Wyżywienie 3 śniadania i 2 obiadokolacje
Opieka pilota Tak
Ubezpieczenie KL i NW
Organizator MMK Travel

1060 zł

Rezerwacja wstępna

Program
Świadczenia
Informacje

1 dzień 
07:00 wyjazd z Gliwic – pl. Piastów, przejazd w kierunku Warszawy. Przyjazd do Warszawy do Łazienek Królewskich, spacer po parku, Pomarańczarnia, Teatr na wodzie, czas wolny, indywidualne zwiedzanie pałacu. Dalsze zwiedzanie – pomnik Chopina, Belweder, przejazd do hotelu, zakwaterowanie, krótki odpoczynek. Spacer po Warszawie – Pl. Piłsudskiego, grób Nieznanego Żołnierza, Plac Zamkowy, Katedra, Rynek, Barbakan. Powrót do hotelu, nocleg.

2 dzień 
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Wilna. Przyjazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, krótki odpoczynek i wyjście na zwiedzanie – Ostra Brama z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół św. Teresy, prawosławna cerkiew św. Ducha, klasztor Bazylianów, Plac Ratuszowy, kościół Dominikanów, kościół św. Trójcy – sanktuarium Miłosierdzia Bożego, dzielnica żydowska, Katedra z królewską kaplicą św. Kazimierza, Plac Katedralny, czas wolny. Uniwersytet Stefana Batorego, pałac Prezydencki. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień 
Śniadanie, przejazd na cmentarz na Rosie – kwatera żołnierzy polskich, przejazd na Antokol – barokowy kościół Piotra i Pawła,wjazd na górę Trzech Krzyży z widokiem na miasto, spacer ulicą Zamkową – kamienice, w których mieszkali Mickiewicz, Słowacki, Kraszewski, czas wolny. Dalsze zwiedzanie – zaułki starego miasta, gotycki kościół św. Anny, pomnik Adama Mickiewicza. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień 
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd z Wilna. Przyjazd do Trok zwiedzanie – zamek książąt litewskich – zabytkowy zespół urbanistyczny, kościół p.w. Nawiedzenia NMP, Kienesa – świątynia karaimska. Czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjazd z Trok w kierunku granicy. Przyjazd do Gliwic po północy.

Cena obejmuje:
– przejazd komfortowym autokarem
– 1 nocleg w hotelu*** w centrum Warszawy (pok. 2-os. z łaz.)
– 2 noclegi w hotelu *** w centrum Wilna (pok.2-os. z łaz.)
– 3 śniadania i 2 obiadokolacje
– opiekę pilota
– ubezpieczenie KL i NW

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i opłaty przewodnika (ok. 45 EUR)
– dopłaty do pokoju 1 osobowego 390 zł/3 noce