Kresy dawnej Rzeczpospolitej

Terminy:
Od 15.06.2022 do 21.06.2022
Od 11.08.2022 do 17.08.2022

Zapraszamy na wycieczkę na Kresy wschodnie dawnej Rzeczpospolitej. Podczas wycieczki zwiedzimy Lwów, Żółkiew, Olesko, Podhorce, Złoczów, Tarnopol, Zbaraż, Skałę Podolską,  Kamieniec Podolski, Chocim, Okopy św. Trójcy, Czerniowce, Jaremcze, Stanisławów, Stryj, Drohobycz, Truskawiec, Lwów.

Transport autokar
Ilość nocy 6 noclegów
Hotele 3* i 4* (pok.2-os. z łazienkami)
Wyżywienie śniadania i obiadokolacje
Opieka pilota Tak
Ubezpieczenie KL i NW
Organizator MMK Travel

1789 zł

Rezerwacja wstępna

Program
Świadczenia
Informacje

1 dzień

07:00 wyjazd z Gliwic – pl. Piastów, Katowice. Przejazd w kierunku Lwowa. Przyjazd do Żółkwi w godzinach południowych. Zwiedzanie miasta – zamek Żółkiewskich i Sobieskich, Rynek, kolegiata, kościół Dominikanów, Cerkiew Bazylianów, Synagoga. Przyjazd do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu w centrum Lwowa. Krótki odpoczynek i wyjazd na zwiedzanie – Wysoki Zamek, Cmentarz Łyczakowski i Obrońców Lwowa. Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie w restauracji hotelowej. Wyjazd na zwiedzanie Lwowa – dworzec Główny, kościół św. Elżbiety, Politechnika, katedra Grekokatolicka św. Jura, Stare Miasto, Podwale – cerkiew Wołoska, kościół Dominikanów, katedra Ormiańska, Teatr Wielki, Rynek, Apteka – muzeum, kamienica królewska Jana III Sobieskiego, czas wolny, katedra Łacińska, kaplica Boimów. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie w restauracji hotelowej. Wyjazd do Kamieńca Podolskiego. Po drodze bez zwiedzania wnętrz – Olesko zamek Daniłowiczów, Żółkiewskich i Sobieskich, Podhorce -okazały pałac Koniecpolskich i Sanguszków, Złoczów  zamek-twierdza Sobieskich, Tarnopol – krótkie zwiedzanie i czas wolny, przejazd do Zbaraża -postój przy zamku i parku  z pomnikiem Adama Mickiewicza i widokiem na miasto. Przejazd do Skały Podolskiej, malownicze ruiny zamku nad Zbruczem. Przyjazd do Kamieńca Podolskiego, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie w restauracji hotelowej. Wyjście na zwiedzanie Kamieńca Podolskiego – potężna twierdza składająca się z dwóch zamków, zwiedzanie  Starego Miasta – kościół katedralny, gdzie obok Katedry katolickiej stoi minaret a na jego szczycie figura Matki Boskiej, przejazd do Chocimia – zwiedzanie twierdzy – najwspanialszego przykładu dawnej architektury obronnej, przejazd do  Okopów św. Trójcy bastionów  w zakolu Dniestru i rozwidleniu Dniestru i Zbrucza. Powrót do hotelu w Kamieńcu Podolskim, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie w restauracji hotelowej. Wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Stanisławowa przez Czerniowce – krótkie zwiedzanie dawnego pałacu Metropolitów Bukowiny i Dalmacji, przejazd przez Kołomyję i przyjazd do Jaremcze nad Prutem, czas wolny przy wodospadach na kawę i spacer po targu huculskim. Przejazd do hotelu w centrum Stanisławowa, zakwaterowanie, obiadokolacja. Dla chętnych wieczorny spacer po Stanisławowie, powrót do hotelu nocleg.

6 dzień

Śniadanie w restauracji hotelowej, wyjście na zwiedzanie Stanisławowa – aleja z pomnikiem  Adama Mickiewicza, dawny gmach ,,Sokoła”, cerkiew Ormiańska, Synagoga, Starówka, Rynek z okazałym Ratuszem, dawna kolegiata z kryptami hr. Potockich, kościół Jezuitów. Powrót do hotelu. Wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunku Lwowa, po drodze Stryj – krótki postój przy kościele i Rynku, przejazd do Drohobycza  zwiedzanie Starówki, kościół  z obronną dzwonnicą,  spacer dawną ulicą Adama Mickiewicza z pomnikiem wieszcza i okazałymi secesyjnymi willami, dawny dom Bruno Schulca. Przejazd do Truskawca – spacer po deptaku uzdrowiska i łyk słynnej wody zdrojowej ,,Naftusi”. Przyjazd do Lwowa, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7 dzień

Śniadanie w restauracji hotelowej, czas wolny, wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie Lwowa – park Stryjski, ul. Akademicka, kościół Bernardynów, pl. Adama Mickiewicza, Wały Hetmańskie. Czas wolny.
W godzinach popołudniowych wyjazd ze Lwowa i przejazd w kierunku granicy. Przyjazd do Gliwic po północy.

Cena obejmuje:
– przejazd komfortowym autokarem
– 6 noclegów  (pok.2-os. z łaz) w tym:
– 3 noclegi w hotelu 4* w centrum Lwowa
– 2 noclegi w hotelu 3* w centrum Kamieńca Podolskiego
– 1 nocleg w hotelu 3* w centrum Stanisławowa
– 6 śniadań i 6 obiadokolacji
– opiekę pilota,
– ubezpieczenie KL i NW

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i opłaty przewodnika lokalnego(ok. 55 EUR)
– napojów do obiadokolacji
– dopłaty do pokoju 1-os. 660 zł / 6 noclegów

 

Granica – do przekroczenia granicy potrzebny jest paszport –  ważny min. 3 m-ce od daty powrotu do kraju. Paszport powinien być w dobrym stanie technicznym i pozwalającym na stwierdzenie tożsamości.

 Wiza – dla obywateli polskich i UE wiza turystyczna nie jest wymagana.

 Zdrowie – osoby zażywające leki, proszone są o zabranie ich ze sobą na cały pobyt.

 Podróż – na podróż wskazane jest zaopatrzenie się w prowiant. Planowany czas przejazdu autokarem do Lwowa wynosi ok. 7 godz., przy czym przewidywane są 15-30 min. postoje na stacjach benzynowych  wyposażonych  w  WC i bar,  max. co  ok.4 godz.

Konsulat RP we Lwowie: ul. Iwana Franki 108, 79011 Lwów

tel. (0-038032) 295 79 90

 Pieniądze –  na Ukrainie obowiązującą walutą jest Hrywna (1UAH= 100 kopiejek). Wymiany  walut na terenie Ukrainy można dokonać w kantorach i bankach.