Kresy dawnej Rzeczpospolitej

Terminy:
Od 10.06.2020 do 16.06.2020
Od 19.08.2020 do 25.08.2020

Zapraszamy na wycieczkę na Kresy wschodnie dawnej Rzeczpospolitej. Podczas wycieczki zwiedzimy Lwów, Żółkiew, Olesko, Podhorce, Złoczów, Tarnopol, Zbaraż, Skałę Podolską, Okopy św. Trójcy, Kamieniec Podolski, Chocim, Czerniowce, Jaremcze, Stanisławów, Stryj, Drohobycz, Truskawiec, Lwów.

Transport autokar
Ilość nocy 6 noclegów
Hotele 3* i 4* (pok.2-os. z łazienkami)
Wyżywienie śniadania i obiadokolacje
Opieka pilota Tak
Ubezpieczenie KL i NW
Organizator MMK Travel

1599 zł

Rezerwacja wstępna

Program
Świadczenia
Informacje

1 dzień

07:00 wyjazd z Gliwic – pl. Piastów, Katowice. Przejazd w kierunku Lwowa. Przyjazd do Żółkwi w godzinach południowych. Zwiedzanie miasta – zamek Żółkiewskich i Sobieskich, Rynek, kolegiata, kościół Dominikanów, Cerkiew Bazylianów, Synagoga. Przyjazd do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu. Krótki odpoczynek i wyjazd na zwiedzanie – Wysoki Zamek, Cmentarz Łyczakowski i Obrońców Lwowa. Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, zwiedzanie Lwowa – dworzec Główny, kościół św. Elżbiety, Politechnika, katedra Grekokatolicka św. Jura, Stare Miasto, Podwale – cerkiew Wołoska, kościół Dominikanów, katedra Ormiańska, Teatr Wielki, Rynek, Apteka – muzeum, kamienica królewska Jana III Sobieskiego, czas wolny, katedra Łacińska, kaplica Boimów. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wyjazd do Kamieńca Podolskiego. Po drodze bez zwiedzania wnętrz – Olesko zamek Daniłowiczów, Żółkiewskich i Sobieskich, Podhorce -okazały pałac Koniecpolskich i Saguszków, Złoczów – zamek Sobieskich, Tarnopol – krótkie zwiedzanie i czas wolny, przejazd do Zbaraża -postój przy zamku, Skała Podolska ruiny zamku, przyjazd do Kamieńca Podolskiego, zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Kamieńca Podolskiego – potężna twierdza składająca się z dwóch zamków, Stare Miasto – kościół katedralny, gdzie obok katedry katolickiej stoi minaret a na jego szczycie figura Matki Boskiej, przejazd do Chocimia – zwiedzanie twierdzy – najwspanialszego przykładu dawnej architektury obronnej,przejazd do Okopów św. Trójcy – zakole Dniestru. Powrót do hotelu w Kamieńcu Podolskim, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Stanisławowa przez Czerniowce – krótkie zwiedzanie pałacu Arcybiskpów,przejazd przez Kołomyję, przyjazd do Jaremcze, czas wolny przy wodospadach, spacer po targu huculskim, przejazd do hotelu w centrum Stanisławowa, zakwaterowanie. Obiadokolacja, dla chętnych wieczorny spacer, powrót do hotelu nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wyjście na zwiedzanie Stanisławowa – aleja z pomnikiem Mickiewicza, Starówka, Rynek, cerkiew Ormiańska, dawna kolegiata z kryptami hr. Potockich, kościół Jezuitów. Wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunku Lwowa, po drodze Stryj – krótki postój przy kościele i Rynku, Drohobycz  zwiedzanie, przejazd do Truskawca – spacer po deptaku uzdrowiska i łyk słynnej wody zdrojowej „Naftusi”. Przyjazd do Lwowa, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu nocleg.

7 dzień

Śniadanie, czas wolny, wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie Lwowa – park Stryjski, ul. Akademicka, kościół Bernardynów, pl. Adama Mickiewicza, Wały Hetmańskie. Czas wolny.
W godzinach popołudniowych wyjazd ze Lwowa i przejazd w kierunku granicy. Przyjazd do Gliwic po północy.

Cena obejmuje:
– przejazd komfortowym autokarem
– 6 noclegów  (pok.2-os. z łaz) w tym:
– 3 noclegi w hotelu 4* w centrum Lwowa
– 2 noclegi w hotelu 3* w centrum Kamieńca Podolskiego
– 1 nocleg w hotelu 3* w centrum Stanisławowa
– 6 śniadań i 6 obiadokolacji
– opiekę pilota,
– ubezpieczenie KL i NW

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i opłaty przewodnika lokalnego(ok. 45 EUR)
– napojów do obiadokolacji
– dopłaty do pokoju 1-os. 660 zł / 6 noclegów

 

Granica – do przekroczenia granicy potrzebny jest paszport –  ważny min. 3 m-ce od daty powrotu do kraju. Paszport powinien być w dobrym stanie technicznym i pozwalającym na stwierdzenie tożsamości.

 Wiza – dla obywateli polskich i UE wiza turystyczna nie jest wymagana.

 Zdrowie – osoby zażywające leki, proszone są o zabranie ich ze sobą na cały pobyt.

 Podróż – na podróż wskazane jest zaopatrzenie się w prowiant. Planowany czas przejazdu autokarem do Lwowa wynosi ok. 7 godz., przy czym przewidywane są 15-30 min. postoje na stacjach benzynowych  wyposażonych  w  WC i bar,  max. co  ok.4 godz.

Konsulat RP we Lwowie: ul. Iwana Franki 108, 79011 Lwów

tel. (0-038032) 295 79 90

 Pieniądze –  na Ukrainie obowiązującą walutą jest Hrywna (1UAH= 100 kopiejek). Wymiany  walut na terenie Ukrainy można dokonać w kantorach i bankach.