Kresy dawnej Rzeczpospolitej

Termin:
Od 19.06.2019 do 25.06.2019

Zapraszamy na wycieczkę na Kresy wschodnie dawnej Rzeczpospolitej. Podczas wycieczki zwiedzimy Lwów, Żółkiew, Olesko, Podhorce, Złoczów, Tarnopol, Zbaraż, Skała Podolska, Okopy św. Trójcy, Kamieniec Podolski, Chocim, Czerniowce, Jaremcze, Stanisławów, Stryj, Drohobycz, Truskawiec,Lwów.

Transport autokar
Ilość nocy 6 noclegów
Hotele 3* i 4* (pok.2-os. z łazienkami)
Wyżywienie śniadania i obiadokolacje
Opieka pilota Tak
Ubezpieczenie KL i NW
Organizator MMK Travel

1599 zł

Rezerwacja wstępna

Program
Świadczenia
Informacje

1 dzień

07:00 wyjazd z Gliwic – pl. Piastów, Katowice. Przejazd w kierunku Lwowa. Przyjazd do Żółkwi w godzinach południowych. Zwiedzanie miasta – zamek Żółkiewskich i Sobieskich, Rynek, kolegiata, kościół Dominikanów, Cerkiew Bazylianów, Synagoga. Przyjazd do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu. Krótki odpoczynek i wyjazd na zwiedzanie – Wysoki Zamek, Cmentarz Łyczakowski i Obrońców Lwowa. Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, zwiedzanie miasta – dworzec Główny, kościół św. Elżbiety, Politechnika, katedra Grekokatolicka św. Jura, Stare Miasto, Podwale – cerkiew Wołoska, kościół Dominikanów, katedra Ormiańska, Teatr Wielki, Rynek, Apteka – muzeum, kamienica królewska Jana III Sobieskiego, czas wolny, katedra Łacińska, kaplica Boimów, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wyjazd do Kamieńca Podolskiego. Po drodze bez zwiedzania wnętrz – Olesko zamek Daniłowiczów, Żółkiewskich i Sobieskich, Podhorce – pałac, Złoczów – zamek Sobieskich, Tarnopol – czas wolny, Zbaraż – zamek, Skała Podolska, przyjazd do Kamieńca Podolskiego, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Kamieńca Podolskiego – potężna twierdza składająca się z dwóch zamków, Stare Miasto – kościół katedralny, gdzie obok katedry katolickiej stoi minaret a na jego szczycie figura Matki Boskiej, przejazd do Chocimia – zwiedzanie twierdzy – najwspanialszego przykładu dawnej architektury obronnej, Okopy św. Trójcy – zakole Dniestru. Powrót do hotelu
w Kamieńcu Podolskim, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Stanisławowa przez Czerniowce – krótkie zwiedzanie, Kołomyję, przejazd do Jaremcze czas wolny przy wodospadach, przejazd do hotelu w centrum Stanisławowa, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wyjście na zwiedzanie Stanisławowa – aleja z pomnikiem Mickiewicza, Starówka, Rynek, cerkiew Ormiańska, dawna kolegiata z kryptami hr. Potockich, kościół Jezuitów. Wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunku Lwowa, po drodze Stryj – krótki postój, Drohobycz -Starówka, Rynek, Truskawiec – spacer po deptaku uzdrowiska i łyk słynnej wody zdrojowej „Naftusi”. Przyjazd do Lwowa, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu nocleg.

7 dzień

Śniadanie, czas wolny, wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie Lwowa – park Stryjski, ul. Akademicka, kościół Bernardynów, pl. Adama Mickiewicza, Wały Hetmańskie. Czas wolny.
W godzinach popołudniowych wyjazd ze Lwowa i przejazd w kierunku granicy. Przyjazd do Gliwic po północy.

Cena obejmuje:
– przejazd komfortowym autokarem
– 6 noclegów  (pok.2-os. z łaz) w tym:
– 3 noclegi w hotelu 4* w centrum Lwowa
– 2 noclegi w hotelu 3* w centrum Kamieńca Podolskiego
– 1 nocleg w hotelu 3* w centrum Stanisławowa
– 6 śniadań i 6 obiadokolacji
– opiekę pilota,
– ubezpieczenie KL i NW

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i opłaty przewodnika (ok. 45 EUR)
– napojów do obiadokolacji
– dopłaty do pokoju 1-os. 660 zł / 6 noclegów

 

Granica – do przekroczenia granicy potrzebny jest paszport –  ważny min. 3 m-ce od daty powrotu do kraju. Paszport powinien być w dobrym stanie technicznym i pozwalającym na stwierdzenie tożsamości.

 Wiza – dla obywateli polskich i UE wiza turystyczna nie jest wymagana.

 Zdrowie – osoby zażywające leki proszone są o zabranie ich ze sobą na cały pobyt.

 Podróż – na podróż wskazane jest zaopatrzenie się w prowiant. Planowany czas przejazdu autokarem do Lwowa wynosi ok. 7 godz., przy czym przewidywane są 15-30 min. postoje na stacjach benzynowych  wyposażonych  w  WC i bar,  max. co  ok.4 godz.

Konsulat RP we Lwowie: ul. Iwana Franki 108, 79011 Lwów

tel. (0-038032) 295 79 90

 Pieniądze –  na Ukrainie obowiązującą walutą jest Hrywna (1UAH= 100 kopiejek). Wymiany  walut na terenie Ukrainy można dokonać w kantorach i bankach.