Kresy dawnej Rzeczpospolitej

Termin:
Od 30.05.2018 do 05.06.2018

Żółkiew, Olesko, Podhorce, Złoczów, Tarnopol, Zbaraż, Skała Podolska, Okopy św. Trójcy, Kamieniec Podolski, Chocim, Czerniowce, Jaremcze, Stanisławów, Stryj, Drohobycz, Truskawiec

Transport autokar
Ilość nocy 6 noclegów
Hotele 3* i 4* (pok.2-os. z łazienkami)
Wyżywienie śniadania i obiadokolacje
Opieka pilota Tak
Ubezpieczenie KL i NW
Organizator MMK Travel

1599 zł

Rezerwacja wstępna

Program
Świadczenia
Informacje

1 dzień

07:00 wyjazd z Gliwic – pl. Piastów, Katowice. Przejazd w kierunku Lwowa. Przyjazd do Żółkwi w godzinach południowych. Zwiedzanie miasta – zamek Żółkiewskich i Sobieskich, Rynek, kolegiata, kościół Dominikanów, Cerkiew Bazylianów, Synagoga. Przyjazd do Lwowa, zakwaterowanie w hotelu. Krótki odpoczynek i wyjazd na zwiedzanie – Wysoki Zamek, Cmentarz Łyczakowski i Obrońców Lwowa. Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie, zwiedzanie miasta – dworzec Główny, kościół św. Elżbiety, Politechnika, katedra Grekokatolicka św. Jura, Stare Miasto, Podwale – cerkiew Wołoska, kościół Dominikanów, katedra Ormiańska, Teatr Wielki, Rynek, Apteka – muzeum, kamienica królewska Jana III Sobieskiego, czas wolny, katedra Łacińska, kaplica Boimów, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wyjazd do Kamieńca Podolskiego. Po drodze bez zwiedzania wnętrz – Olesko zamek Daniłowiczów, Żółkiewskich i Sobieskich, Podhorce – pałac, Złoczów – zamek Sobieskich, Tarnopol – czas wolny, Zbaraż – zamek, Skała Podolska, przyjazd do Kamieńca Podolskiego, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Kamieńca Podolskiego – potężna twierdza składająca się z dwóch zamków, Stare Miasto – kościół katedralny, gdzie obok katedry katolickiej stoi minaret a na jego szczycie figura Matki Boskiej, przejazd do Chocimia – zwiedzanie twierdzy – najwspanialszego przykładu dawnej architektury obronnej, Okopy św. Trójcy – zakole Dniestru. Powrót do hotelu
w Kamieńcu Podolskim, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Stanisławowa przez Czerniowce – krótkie zwiedzanie, Kołomyję, przejazd do Jaremcze czas wolny przy wodospadach, przejazd do hotelu w centrum Stanisławowa, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień

Śniadanie, wyjście na zwiedzanie Stanisławowa – aleja z pomnikiem Mickiewicza, Starówka, Rynek, cerkiew Ormiańska, dawna kolegiata z kryptami hr. Potockich, kościół Jezuitów. Wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunku Lwowa, po drodze Stryj – krótki postój, Drohobycz -Starówka, Rynek, Truskawiec – spacer po deptaku uzdrowiska i łyk słynnej wody zdrojowej „Naftusi”. Przyjazd do Lwowa, obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu nocleg.

7 dzień

Śniadanie, czas wolny, wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie Lwowa – park Stryjski, ul. Akademicka, kościół Bernardynów, pl. Adama Mickiewicza, Wały Hetmańskie. Czas wolny.
W godzinach popołudniowych wyjazd ze Lwowa i przejazd w kierunku granicy. Przyjazd do Gliwic po północy.

Cena obejmuje:
– przejazd komfortowym autokarem
– 6 noclegów  (pok.2-os. z łaz) w tym:
– 3 noclegi w hotelu 4* w centrum Lwowa
– 2 noclegi w hotelu 3* w centrum Kamieńca Podolskiego
– 1 nocleg w hotelu 3* w centrum Stanisławowa
– 6 śniadań i 6 obiadokolacji
– opiekę pilota,
– ubezpieczenie KL i NW

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i opłaty przewodnika (ok. 45 EUR)
– napojów do obiadokolacji
– dopłaty do pokoju 1-os. 660 zł / 6 noclegów

 

Granica – do przekroczenia granicy potrzebny jest paszport –  ważny min. 3 m-ce od daty powrotu do kraju. Paszport powinien być w dobrym stanie technicznym i pozwalającym na stwierdzenie tożsamości.

 Wiza – dla obywateli polskich i UE wiza turystyczna nie jest wymagana.

 Zdrowie – osoby zażywające leki proszone są o zabranie ich ze sobą na cały pobyt.

 Podróż – na podróż wskazane jest zaopatrzenie się w prowiant. Planowany czas przejazdu autokarem do Lwowa wynosi ok. 7 godz., przy czym przewidywane są 15-30 min. postoje na stacjach benzynowych  wyposażonych  w  WC i bar,  max. co  ok.4 godz.

Konsulat RP we Lwowie: ul. Iwana Franki 108, 79011 Lwów

tel. (0-038032) 295 79 90

 Pieniądze –  na Ukrainie obowiązującą walutą jest Hrywna (1UAH= 100 kopiejek). Wymiany  walut na terenie Ukrainy można dokonać w kantorach i bankach.