Bieszczady

Terminy:
Od 30.06.2023 do 02.07.2023
Od 22.09.2023 do 24.09.2023
Od 20.10.2023 do 22.10.2023

zamek w Odrzykoniu, Muzeum kopalni nafty,  Rymanów – Zdrój, Polańczyk, zapora na Solinie, pałac w Krasiczynie, kopalnia soli w Wieliczce

Transport autokar
Ilość nocy 2 noclegi
Hotel **/*** w Polańczyku /Solinie
Wyżywienie śniadania, obiadokolacje
Opieka pilota Tak
Ubezpieczenie NNW
Organizator MMK Travel

1260zł

Rezerwacja wstępna

Program
Świadczenia
Informacje

1 dzień (piątek)

07:00 wyjazd  z Gliwic –  Centrum Przesiadkowe stanowiska dla autokarów. Przyjazd do Odrzykonia,  zwiedzanie z przewodnikiem  malowniczych ruin zamku związanego z ,,Zemstą” A Fredry. Przejazd do Muzeum -Skansenu Pierwszej na Świecie Kopalni Nafty i Gazu, zwiedzanie  z przewodnikiem terenu kopalni, dawnych zabudowań kopalni z domem Ignacego Łukasiewicza z gabinetem i odtworzoną  zabytkową  apteką P. Mikolascha ze Lwowa gdzie I. Łukasiewicz skonstruował  pierwszą lampę naftową. W aptece  pokaz multimedialny,  kolekcja lamp naftowych, podziwianie  w plenerze orginalnych szybów wiertniczych z XIX w  oraz współczesnych. Przejazd  do Rymanowa- Zdroju, krótki spacer po centrum uzdrowiska,  możliwość skosztowania  wody zdrojowej w pijalni. Przyjazd do Polańczyka i przejście do punktu widokowego na jezioro i panoramę Bieszczad. Przyjazd do  hotelu w centrum Polańczyka  zakwaterowanie i obiadokolacja,  nocleg.

2 dzień (sobota)

Śniadanie w restauracji hotelowej.  Wyjazd z przewodnikiem Pętlą Bieszczadzką   na zwiedzanie. Przejazd do Cisnej i dla chętnych  2 godz. przejazd  ,,Bieszczadzką kolejką leśną”.  Przejazd nad zaporę nad Soliną,  możliwość przejazdu kolejką gondolową nad zaporą z pięknym widokiem na jezioro i Bieszczady, czas wolny na spacer po zaporze i na targu pamiątek, lub stateczkiem po jeziorze Solińskim, powrót  do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień (niedziela)

Śniadanie w restauracji hotelowej. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd  do zespołu pałacowo – parkowego w Krasiczynie zwiedzanie pałacu z przewodnikiem, po zwiedzaniu czas wolny na spacer po parku oraz na  kawę w  zbytkowej restauracji lub kawiarni pałacowej.  Przejazd do Kopalni soli w Wieliczce  zwiedzanie z przewodnikiem trasą turystyczną solnych podziemi, pamiętając  o wygodnym obuwiu i cieplejszym ubraniu, ponieważ  temperatura w kopalni jest niska ok. 17 stopni.  Przyjazd do Gliwic ok 22:00

 

Cena obejmuje:
– przejazd komfortowym autokarem
– 2 noclegi w hotelu **/*** w Polańczyku /Solinie (pok.2-os. z łazienkami)
– 2 śniadania i 2 obiadokolacje
– opiekę pilota
– ubezpieczenie NNW

-T.F.G

-T.F.U

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i opłaty przewodników lokalnych

-opłata miejska

– dopłaty do pokoju 1-os. 180 zł/ 2 noclegi lub apartament  3/4 os cena wg. ilości osób

Informacje: 

Zdrowie –  osoby zażywające leki proszone są o zabranie ich ze sobą na cały pobyt.

Podróż –     na podróż wskazane jest zaopatrzenie się w prowiant. Orientacyjny czas przejazdu autokarem  do Polańczyka  do hotelu wynosi ok. 9 godz.  wliczając czas na zwiedzanie. Przewidywane są 15-30 min. postoje na  stacjach benzynowych wyposażonych w WC i bar max. co  ok. 4 godz. oraz czas na zwiedzanie.

Zwiedzanie – Zwiedzając Kopalnię soli w Wieliczce lub Bochni należy ubrać wygodne obuwie ( część trasy- drewniane schody) oraz cieplejsze ubranie,  na trasie w turystycznych podziemiach temperatura powietrza wynosi ok. 17 stopni.