PIENINY Wąwóz Homole, Spływ Dunajcem

Terminy:
Od 23.06.2023 do 25.06.2023
Od 22.09.2023 do 24.09.2023

Wąwóz Homole,  Szczawnica- Zdrój, Czorsztyn, Niedzica, spływ przełomem Dunajca, Miasteczko Galicyjskie

Transport autokar
Ilość nocy 2 noclegi
Hotel **/*** w Szczawnicy -Zdroju
Wyżywienie śniadania, obiadokolacje
Opieka pilota Tak
Ubezpieczenie NW
Organizator MMK Travel

1199zł

Rezerwacja wstępna

Program
Świadczenia
Informacje

1 dzień (piątek)

08:00 wyjazd  z Gliwic-Centrum Przesiadkowe stanowiska dla autokarów. Przyjazd do Dębna i zwiedzanie  średniowiecznego drewnianego kościółka wpisanego na listę UNESCO  z zabytkową polichromią.  Przyjazd do wąwozu Homole w Jaworkach – ok.2 godzinny spacer malowniczym szlakiem turystycznym (zalecane odpowiednie obuwie). Przejazd do Szczawnicy- Zdroju  zakwaterowanie w hotelu, obiad. Dla chętnych wyjście na spacer po uzdrowisku z pijalnią wody źródlanej, spacer deptakiem nad potokiem Grajcarek oraz możliwość wjazdu kolejką krzesełkową na Palenicę z pięknym widokiem na okolice i góry. Powrót do hotelu, nocleg.

2 dzień (sobota) 

Śniadanie w restauracji hotelowej. Przyjazd do Czorsztyna, zwiedzanie ruin zamku, nad Jeziorem Czorsztyńskim. Przepłynięcie stateczkiem przez Jezioro do  Niedzicy, zwiedzanie powozowni, przejście do  zamku  i zwiedzanie komnat, dziedzińców i tarasów zamkowych z widokiem na zaporę wodną i góry. Spacer  po zaporze wodnej. Przejazd do przystani flisackiej w Sromowcach  i dla chętnych spływ tratwami malowniczym przełomem Dunajca. Obiadokolacja, powrót do hotelu  nocleg.

3 dzień. (niedziela) 

Śniadanie w restauracji hotelowej. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd  do skansenu  z zabudową XIX wieczną – chaty i gospodarstwa wiejskie, dworu i  obiekty sakralne. Zwiedzanie Miasteczka Galicyjskiego z rekonstrukcją  budowli która przybliża atmosferę miasteczka z XIX wieku . Czas wolny  na indywidualny spacer i możliwość posiłku w ,Karczmie Galicyjskiej lub kawy i lodów w Ratuszowej kawiarni. Przyjazd do  Gliwic ok 21:00

Cena obejmuje:
– przejazd komfortowym autokarem
– 2 noclegi w hotelu **/*** w Krościenku lub Szczawnicy (pok.2-3os. z łazienkami)
– 2 śniadania, 2 obiadokolacje
– opiekę pilota
– ubezpieczenie NW

-T.F.G

-T.F.P

Cena nie obejmuje:

-opłaty miejskiej i przewodników lokalnych
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz biletu na spływ tratwami

– dopłaty do pokoju 1-osobowego 280zł/2 noclegi

Informacje: 

Zdrowie –  osoby zażywające leki proszone są o zabranie ich ze sobą na cały pobyt.

Podróż –     na podróż wskazane jest zaopatrzenie się w prowiant. Orientacyjny czas przejazdu autokarem do Szczawnicy  wynosi ok.4 godz., przy czym przewidywane są 15-30 min. postoje na  stacjach benzynowych wyposażonych w WC i bar max. co  ok.4 godz.