Wiedeń – Praga

Terminy:
Od 11.08.2023 do 13.08.2023
Od 06.10.2023 do 08.10.2023

Zapraszamy na wycieczkę autokarową do Wiednia i Pragi

Transport autokar
Ilość nocy 2 noclegi
Hotel **/*** w Wiedniu
Wyżywienie śniadania
Opieka pilota Tak
Ubezpieczenie KL i NW
Organizator MMK Travel

1890zł

Rezerwacja wstępna

Program
Świadczenia
Informacje

1 dzień (piątek)
07:00 wyjazd z Gliwic –  Centrum Przesiadkowe stanowiska dla autokarów. przejazd w kierunku Wiednia. Przyjazd do Wiednia, zakwaterowanie w hotelu, krótki odpoczynek. Wyjazd na zwiedzanie – przejazd na wzgórze Kahlenberg z kościołem i kaplicą upamiętniającą króla Jana III Sobieskiego i Viktorię Wiedeńską, panorama Wiednia. Przejazd do Grinzingu – spacer po tradycyjnej wiosce winiarzy, czas wolny i możliwość spożycia posiłku we własnym zakresie w lokalnych restauracjach. Powrót do hotelu, nocleg.

2 dzień (sobota)  Śniadanie i wyjazd na zwiedzanie Wiednia, kamienice Hundertwassera, przejazd  Ringstrasse, Pomnik Marii Teresy, pałac targowy, gmach Opery, Parlament, Ratusz, Hofburg  zimowa rezydencja Habsburgów, kościół Augustina, katedra św. Szczepana, czas wolny na indywidualny spacer po ekskluzywnych ulicach starego Wiednia. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień (niedziela) Śniadanie w restauracji hotelowej. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Pragi, po drodze krótki postój na ewentualne zakupy w byłej strefie wolnocłowej Znojmo, Przyjazd do Pragi, zwiedzanie – Hradczany, panorama Pragi, zmiana warty przed pałacem prezydencki, dziedzińce pałacowe, katedra św. Wita, most Karola, Stare Miasto, dzielnica żydowska, Rynek, Ratusz z zegarem Orloj, czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach wieczornych. Przyjazd do Gliwic ok. północy.

 

 

Cena obejmuje:
– przejazd komfortowym autokarem
– 2 noclegi w hotelu **/*** w Wiedniu (pok.2-/3os. z łazienkami)
– 2 śniadania
– opiekę pilota
– ubezpieczenie KL i NNW

-T.F.P.

-T.F.G.

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów i opłaty przewodnika (ok.75 EUR )
– dopłaty do pokoju 1-osobowego 380 zł/ 2 noclegi

Informacje:

Granica – do przekroczenia granicy potrzebny jest dowód osobisty lub paszport. Dokument powinien być w dobrym stanie technicznym i pozwalającym na stwierdzenie tożsamości.Dotyczy to również dzieci.

Zdrowie – osoby zażywające leki proszone są o zabranie ich ze sobą na cały czas pobytu.
Podróż – na podróż wskazane jest zaopatrzenie się w prowiant. Orientacyjny czas przejazdu autokarem do Wiednia wynosi ok. 6 godz., przy czym przewidywane są 15-30 min. postoje na stacjach benzynowych wyposażonych w WC, max. co 4 godz.

Ambasada RP w Wiedniu Hietzinger Hauptstraße 42b, 1130 Wien tel: (+43 1) 87015-100 

Pieniądze –  obowiązującą walutą jest Euro. (1 EUR = 100 centów)

Wymiany  walut na terenie Austrii można dokonać w  bankach. Istnieje możliwość korzystania z bankomatów i uiszczania należności za pomocą powszechnie akceptowanych kart płatniczych.

 

Ambasada RP w Pradze – ul. Valdstejnská 8, 118 01 Praha 1 tel. 0-0420-257-099-500

Pieniądze – obowiązującą walutą jest Korona Czeska.( 1 CZK = 100 halerzy )
Wymiany walut na terenie Czech można dokonać w kantorach. Istnieje możliwość korzystania z bankomatów i uiszczania należności za pomocą powszechnie akceptowanych kart płatniczych.