SANDOMIERZ i Krzemionki Opatowskie

Terminy:
Od 28.04.2023 do 30.04.2023
Od 15.09.2023 do 17.09.2023

zwiedzamy Jędrzejów, Baranów, Krzyżtopór, Sandomierz,  Ćmielów, Krzemionki Opatowskie

Transport autokar
Ilość nocy 2 noclegi
Hotel **/*** w Sandomierzu
Wyżywienie śniadania obiadokolacje
Opieka pilota Tak
Ubezpieczenie NW
Organizator MMK Travel

1199zł

Rezerwacja wstępna

Program
Świadczenia
Informacje

 

1 dzień (piątek)

07:00 wyjazd  z Gliwic –  Centrum Przesiadkowe stanowiska dla autokarów. Przyjazd do Jędrzejowa zwiedzanie muzeum zegarów, przejazd do Baranowa Sandomierskiego zwiedzanie  z przewodnikiem wnętrz pałacowych i czas na  kawę w restauracji pałacowej. Przejazd przez stolicę siarki Tarnobrzeg – Dzików zwiedzanie  pałacu hr. Tarnowskich. Przyjazd do Sandomierza,  zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja,  nocleg.

2 dzień (sobota)

Śniadanie w restauracji hotelowej. Przejazd do Ujazdu i  zwiedzanie ruin zamku – pałacu Ossolińskich  z bastionami i fortyfikacjami obronnymi  Krzyżtopór. Powrót do Sandomierza i zwiedzanie z przewodnikiem – Brama Opatowska, Rynek, Katedra, dom Długosza, Zamek, wąwóz św. Jadwigi, oraz dla chętnych przejście podziemną – trasą turystyczną, dawne piwnice i składy handlowe, czas wolny, obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień(niedziela)

Śniadanie w restauracji hotelowej. Wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do Ćmielowa, zwiedzanie fabryki porcelany.  Przejazd do rezerwatu przyrody  Krzemionek Opatowskich wpisanych na listę UNESCO w 2019roku. Zwiedzanie z przewodnikiem neolitycznej kopalni krzemienia , czas wolny . Przyjazd do Gliwic ok.22:00

 

Cena obejmuje:
– przejazd komfortowym autokarem
– 2 noclegi w hotelu **/*** w Sandomierzu (pok.2-os. z łazienkami)
– 2 śniadania i obiadokolacje
– opiekę pilota
– ubezpieczenie KL i NNW

-T.F.G.

-T.F.P.

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów

– dopłaty do pokoju 1-osobowego 260 zł/ 2 noclegi

Informacje: 

Zdrowie –  osoby zażywające leki proszone są o zabranie ich ze sobą na cały pobyt.

Podróż –     na podróż wskazane jest zaopatrzenie się w prowiant. Orientacyjny czas przejazdu autokarem do Sandomierza wynosi ok. 6 godz., przy czym przewidywane są 15-30 min. postoje na  stacjach benzynowych wyposażonych w WC i bar max. co  ok.4 godz.