Lwów  – Świeczka na Cmentarzu Łyczakowskim

Terminy:
Od 22.04.2019 do 24.04.2019
Od 19.10.2019 do 21.10.2019
Od 26.10.2019 do 28.10.2019

oferta specjalna

,,Świeczka na cmentarzu Łyczakowskim i Janowskim

Transport autokar
Ilość nocy 2 noclegi
Hotel **/*** w centrum Lwowa (pok.2-os. z łazienkami)
Wyżywienie 2 śniadania
Opieka pilota Tak
Ubezpieczenie KL i NW
Organizator MMK Travel

589zł

Rezerwacja wstępna

Program
Świadczenia
Informacje

1 dzień
06:00 wyjazd z Gliwic – pl. Piastów. Przekroczenie granicy. Przyjazd do Lwowa w godzinach południowych spacer i chwila zadumy na cmentarzu Janowskim. Zapalenie zniczy przy grobie św. Abp. Józefa Bilczewskiego i Obrońców Lwowa Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień  Śniadanie. Zwiedzanie miasta – katedra grekokatolicka św.Jura, dworzec główny, kościół św. Elżbiety,  Wzgórza Wuleckie.  Czas wolny. Dalsze zwiedzanie – Cmentarz Łyczakowski  znicz na grobie św. księdza Zygmunta Gorazdowskiego, górka powstańcza, cmentarz Obrońców Lwowa.  Czas na indywidualny spacer alejkami cmentarza i zapalenie zniczy. Powrót do hotelu, czas wolny.  Dla chętnych ewentualny spektakl w Teatrze Wielkim. Nocleg

3 dzień Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie miasta – Stare Miasto – Podwale, cerkiew Wołoska, kościół Dominikanów, katedra Ormiańska,  Rynek,  katedra Łacińska, kaplica Boimów, kościół Bernardynów, pl. Adama Mickiewicza, Wały Hetmańskie. Czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjazd  ze Lwowa w kierunku granicy. Przyjazd do Gliwic około północy.

 

 

Cena obejmuje:

przejazd autokarem

2 noclegi w hotelu** w centrum Lwowa (pok.2-os. z łazienkami)

2  śniadania w restauracji hotelowej

opiekę pilota

ubezpieczenie KL i NNW


Cena nie obejmuje:

biletów wstępu i obowiązkowej opłaty granicznej i przewodnik lokalny (ok. 25 EUR)

biletu do teatru (w zależności od miejsca na widowni 10 – 20 EUR)

dopłaty do pokoju 1-osobowego 260 zł/2 noclegi

 

Granica – do przekroczenia granicy potrzebny jest paszport –  ważny min. 3 m-ce od daty powrotu do kraju. Paszport powinien być w dobrym stanie technicznym i pozwalającym na stwierdzenie tożsamości. Dotyczy to również dzieci.

 Wiza – dla obywateli polskich i UE wiza turystyczna nie jest wymagana.

 Zdrowie – osoby zażywające leki proszone są o zabranie ich ze sobą na cały pobyt.

 Podróż – na podróż wskazane jest zaopatrzenie się w prowiant. Planowany czas przejazdu autokarem do Lwowa wynosi ok. 7 godz., przy czym przewidywane są 15-30 min. postoje na stacjach benzynowych  wyposażonych  w  WC i bar,  max. co  ok.4 godz.

Konsulat RP we Lwowie: ul. Iwana Franki 108, 79011 Lwów, tel. (0-038032) 295 79 90

 Pieniądze –  na Ukrainie obowiązującą walutą jest Hrywna (1UAH= 100 kopiejek). Wymiany  walut na terenie Ukrainy można dokonać w kantorach i bankach.(1 Hrywna =~0,15zł