Lwów  – Świeczka na Cmentarzu Łyczakowskim

Terminy:
Od 22.10.2022 do 24.10.2022
Od 29.10.2022 do 31.10.2022

oferta specjalna

,,Świeczka na cmentarzu Łyczakowskim,  Obrońców Lwowa i na cmentarzu Janowskim

Transport autokar
Ilość nocy 2 noclegi
Hotel **/*** w centrum Lwowa (pok.2-os. z łazienkami)
Wyżywienie 2 śniadania 1 obiadokolacja
Opieka pilota Tak
Ubezpieczenie KL i NW
Organizator MMK Travel

769zł

Rezerwacja wstępna

Program
Świadczenia
Informacje

1 dzień
06:00 wyjazd z Gliwic – pl. Piastów. Przekroczenie granicy. Przyjazd do Lwowa w godzinach południowych, spacer i chwila zadumy na cmentarzu Janowskim. Zapalenie zniczy przy grobie świętego Abp. Józefa Bilczewskiego, przejście do kwatery Obrońców Lwowa,  czas na indywidualny spacer i zapalenie zniczy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień  Śniadanie. Zwiedzanie Lwowa katedra grekokatolicka  św.Jura, dworzec główny, kościół św. Elżbiety,  Wzgórza Wuleckie.   Przejazd na   Cmentarz Łyczakowski, odwiedzenie  grobów słynnych Polaków: Marii Konopnickiej, Banacha, Zapolskiej, Bełzy, Ordona, Grottgera, Szajnochy, groby powstańców Kościuszkowskich,  kwatera Powstańców Listopadowych, znicz na grobie św. księdza Zygmunta Gorazdowskiego, górka powstańcza, cmentarz Obrońców Lwowa.  Czas na indywidualny spacer alejkami cmentarza i zapalenie zniczy. Powrót do hotelu, czas wolny.  Dla chętnych ewentualny spektakl w Teatrze Wielkim. Nocleg

3 dzień Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie miasta – Stare Miasto – Podwale, cerkiew Wołoska, kościół Dominikanów, katedra Ormiańska,  Rynek,  katedra Łacińska, kaplica Boimów, kościół Bernardynów, pl. Adama Mickiewicza, Wały Hetmańskie. Czas wolny. W godzinach popołudniowych wyjazd  ze Lwowa w kierunku granicy. Przyjazd do Gliwic około północy.

 

 

Cena obejmuje:

przejazd autokarem

2 noclegi w hotelu** w centrum Lwowa (pok.2-os. z łazienkami)

2  śniadania w restauracji hotelowej

1 obiadokolacja

opiekę pilota

ubezpieczenie KL i NNW


Cena nie obejmuje:

biletów wstępu i obowiązkowej opłaty granicznej i przewodnik lokalny (ok. 25 EUR)

biletu do teatru (w zależności od miejsca na widowni 15 – 45 EUR)

dopłaty do pokoju 1-osobowego 290 zł/2 noclegi

 

Granica – do przekroczenia granicy potrzebny jest paszport –  ważny min. 3 m-ce od daty powrotu do kraju. Paszport powinien być w dobrym stanie technicznym i pozwalającym na stwierdzenie tożsamości. Dotyczy to również dzieci.

 Wiza – dla obywateli polskich i UE wiza turystyczna nie jest wymagana.

 Zdrowie – osoby zażywające leki proszone są o zabranie ich ze sobą na cały pobyt.

 Podróż – na podróż wskazane jest zaopatrzenie się w prowiant. Planowany czas przejazdu autokarem do Lwowa wynosi ok. 7 godz., przy czym przewidywane są 15-30 min. postoje na stacjach benzynowych  wyposażonych  w  WC i bar,  max. co  ok.4 godz.

Konsulat RP we Lwowie: ul. Iwana Franki 108, 79011 Lwów, tel. (0-038032) 295 79 90

 Pieniądze –  na Ukrainie obowiązującą walutą jest Hrywna (1UAH= 100 kopiejek). Wymiany  walut na terenie Ukrainy można dokonać w kantorach i bankach.(1 Hrywna =~0,15zł