Wiedeń

Terminy:
Od 07.07.2023 do 09.07.2023
Od 01.12.2023 do 03.12.2023

Zapraszamy na wycieczkę autokarową do Wiednia i spacer po ogrodach pałacowych Schonbrunn i Belwederu

Transport autokar
Ilość nocy 2 noclegi
Hotel **/*** Wiedeń
Wyżywienie śniadania
Opieka pilota Tak
Ubezpieczenie KL i NW
Organizator MMK Travel

1890zł

Rezerwacja wstępna

Program
Świadczenia
Informacje

1 dzień (piątek)
07:00 wyjazd z Gliwic –  Centrum Przesiadkowe stanowiska dla autokarów. Przejazd  w kierunku Wiednia. Przyjazd do Wiednia. Spacer po ogrodach barokowego pałacu Belwederu z widokiem na starówkę Wiednia. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu, krótki odpoczynek.  Wyjazd na zwiedzanie miasta – wzgórze Kahlenberg z kościołem i kaplicą upamiętniającą króla Jana III Sobieskiego i Viktorię Wiedeńską, panorama Wiednia. Przejazd na Grinzing – spacer po tradycyjnej wiosce winiarzy  i możliwość spożycia posiłku we własnym zakresie w lokalnych restauracjach. Powrót do hotelu, nocleg.

2 dzień (sobota) Śniadanie kontynentalne w restauracji hotelowej. Wyjazd na zwiedzanie Wiednia – kamienice Hundertwassera,  przejazd Ringstrasse,  bulwary Wiednia,  Pomnik Marii Teresy, Muzea, pałac targowy, gmach Opery, Parlament, Ratusz, spacer po Hofburgu- zimowej rezydencji Habsburgów, kościół Augustina, katedra św. Szczepana, czas wolny na indywidualny spacer po ekskluzywnych ulicach starego Wiednia. Przejazd do Schonbrunn – letniej rezydencji cesarskiej, dla chętnych możliwość indywidualnego zwiedzania wnętrz pałacowych,  spacer po ogrodach. Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień (niedziela) Śniadanie  kontynentalne w restauracji hotelowej. Wykwaterowanie i wyjazd z hotelu. Przejazd do Bratysławy stolicy Słowacji na wzgórze zamkowe i spacer po Starówce, katedra, Rynek i czas wolny na posiłek we własnym zakresie na kawę i ciastko w cukierniach na starym mieście. Przyjazd do Gliwic w godzinach wieczornych.

Cena obejmuje:
– przejazd komfortowym autokarem
– 2 noclegi w hotelu **/*** w Wiedniu  (pok.2- 3 os. z łazienkami)
– 2 śniadania
– opiekę pilota
– ubezpieczenie KL i NNW

-T.F.P.

-T.F.G.

Cena nie obejmuje:
– biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, opłaty miejskiej i opłaty przewodnika lokalnego (ok.70EUR )
– napojów do obiadokolacji
– dopłaty do pokoju 1-osobowego 380 zł/ 2 noclegi

Informacje:

Granica – do przekroczenia granicy potrzebny jest dowód osobisty lub paszport. Dokument powinien być w dobrym stanie technicznym i pozwalającym na stwierdzenie tożsamości. Dotyczy to również dzieci.

Zwiedzanie – Zakup biletów wstępu do poszczególnych obiektów i muzeów pozostawia się do indywidualnej decyzji uczestnika wycieczki.

Zdrowie – osoby zażywające leki proszone są o zabranie ich ze sobą na cały czas pobytu.

Podróż – na podróż wskazane jest zaopatrzenie się w prowiant. Orientacyjny czas przejazdu autokarem do Wiednia wynosi ok. 6 godz., przy czym przewidywane są 15-30 min. postoje na stacjach benzynowych wyposażonych w WC, max. co 4 godz.

Ambasada RP w Wiedniu Hietzinger Hauptstraße 42b, 1130 Wien tel: (+43 1) 87015-100 

Pieniądze –  obowiązującą walutą jest Euro. (1 EUR = 100 centów)

Wymiany  walut na terenie Austrii można dokonać w  bankach. Istnieje możliwość korzystania z bankomatów i uiszczania należności za pomocą powszechnie akceptowanych kart płatniczych.